Moduł komunikacji Profinet FPNO-21+K492

  • Ocena: 4.67/5
  • liczba opinii: 6

cena netto: 1188.00 zł

producent: ABB
nr. katalogowy: FPNO-21

Moduł interfejsu PROFINET IO, FPNO-21, który jest certyfikowany zgodnie z klasą zgodności B (CC-B) obsługujący profile napędów PROFIdrive i ABB. Ten moduł zawiera wbudowany przełącznik do konfiguracji Protokołu MRP (Media Redundancy Protocol), co pozwala zaoszczędzić czas i koszty zakupu i instalacji dodatkowego przełącznika. Redundancja systemu PROFINET S2 jest dostępna dla NAPĘDÓW ABB za pośrednictwem tego modułu, redundancja systemu jest wymogiem o wysokim priorytecie w przemyśle przetwórczym lub w instalacjach infrastrukturalnych, w których system musi być konserwowany nawet podczas awarii.

Ten moduł adaptera jest kompatybilny z napędami o wspólnej architekturze ABB.
Dwa porty FPNO-21 działają jako wbudowany przełącznik, który obsługuje protokół MRP (Media Redundancy Protocol) bez konieczności używania zewnętrznego przełącznika.
Funkcjonalność S2, zaimplementowana w FPNO-21, umożliwia podłączenie do napędów ABB dwóch kontrolerów PROFINET, jednego podstawowego i jednego zapasowego.
Łatwa do skonfigurowania nazwa za pomocą środowiska programowania PLC, ponieważ stacja PROFINET jest nazywana parametrem index (np. abbdrive-xx)
Łatwa wymiana napędu bez specjalnych narzędzi do zmiany nazwy stacji PROFINET, ponieważ stacja PROFINET jest nazywana jako część pliku kopii zapasowej dysku.
PROFINET "drive control" i "PROFIsafe" mogą być używane przez oddzielne sterowniki PLC dzięki obsłudze urządzeń współdzielonych. Urządzenie współdzielone umożliwia dostęp do jednego dysku z dwóch kontrolerów za pośrednictwem jednego FPNO-21. (np. jeden sterownik PLC do sterowania napędem, inny SafetyPLC do komunikacji bezpieczeństwa)

Moduł FPNO-21 jest kompatybilny z napędami serii:
ACS48,ACS580,ACS880,ACH480,ACH580,ACQ580
Oznaczenie zamówieniowe +K492

  • PRODUKT DOSTĘPNY

ilość: